Tamm ja Sarpsborg võtavad Skandinaavia derbis vastu Zlatani kasvatajaklubi


(foto: sarpsborg08.no)

Sarnaselt Meistrite liigale jõuab sel nädalal poole peale ka Euroopa liiga alagrupiturniir, kus Joonas Tamm ja Sarpsborg madistamas I-grupis. Seal ootab täna õhtul ees intrigeeriv vastasseis, kui kahe Skandinaavia klubi kohtumises võõrustatakse Malmöt.

Mõlemad meeskonnad lähevad 3. vooru matšile peale väga heade tunnetega pärast seda, kui Sarpsborg šokeeris kodus Genki 3-1 ja Malmö suutis omakorda enda publiku ees vaigistada alagrupi põhifavoriidi Besiktase skooriga 2-0.



Tulemused esimestest mängudest tähendavad seda, et alagrupis on kõik täiesti lahtiseks jäänud. Neli satsi on kõik kolme punkti peal ning nullis väravate vahega.

(foto: soccerway.com)

Mängukalender, mis toob alagrupis kaks järjestikust Skandinaavia derbit paneb kindlasti mõlemad meeskonnad unistama edasipääsust. Tegu on üsna võrdsete vastastega ning kui kahe kohtumise peale haarata kuus punkti, siis on enne otsustavaid mänge seis ütlemata kena. Paf annab kirjutamise hetkel Sarpsborgi võidukoefitsiendiks täna 3.15 ning Malmö võit on saadaval 2.20-ga.

Zlatan Ibrahimovici kasvatajaklubi on natukene kõrgema klassiga, kuna tegu on ikkagi valitseva Rootsi meistriga, kuid samal ajal jäeti endast mängus Genki vastu, mis kaotati 0-2, võrreldes norrakatega palju kehvem mulje. Meeskond, kes tuli meistriks ka 2016. aastal, on tänaseks oma tiitlivormi minetanud, kui neli vooru enne hooaja lõppu ollakse alles 4. kohal.

Malmö hooaja "rikkus ära" endine Eesti koondise boss Magnus Pehrsson, kelle juhtimisel istuti kevadel üheksa vooru järel 10. kohal. Just Pehrssoni ajast on pärit neli meeskonna kuuest liigas saadud kaotusest. Hooaja teises pooles on sakslase Uwe Rösleri juhtimisel hoog olnud selgelt parem, aga tundub, et ka tema võluvits on viimasel ajal kuhugi ära kadunud, kuna meeskond oli Allsvenskanis ligi kuu aega võiduta, enne kui läinud nädalavahetusel alistati kaotusseisust Hammarby 2-1.

Kuna liigas on seisud nukrad, siis on nii Sarpsborgi kui Malmö jaoks kujunenud euromängud meeldivateks vahepaladeks. Norra klubil on seis isegi sedavõrd kole, et kõikide sarjade peale on viimasest kümnest mängust kaotatud kaheksa ja liigas hakatakse vajuma tabeli tagumisse otsa. Ent Euroopas elatakse hoopis teistsugust elu.

"Euromängud on väga suureks sündmuseks," märgib peatreener Geir Bakke enne tänast. "Neid ümbritseb väga suur energia - see kajastub nii mängijate, klubi kui fännide puhul. Staadion on tõeliselt elektrit täis, see nagu elaks oma elu."

Klubi jaoks ajaloolist ja võidu tõttu ka väga erilist eurosarja põhiturniiri esimest kodumatši jälgis kohapeal täismaja publikut ja sama on oodata ka täna. Rahvale on esitatud üleskutse tervitada naabreid sinise müüriga.

Sinistel pole koduliigas enam millegi peale mängida, aga see on andnud võimaluse püüda Euroopas sinilindu ja seda üritatakse ka innukalt teha.

Kommentaarid