Tiitlikaitsja Lokomotiv loodab end derbimänguga käivitada


(foto: Twitter @fclokomotiv)

Venemaa meistrivõistlustel on viimastel hooaegadel mitmed värsked tuuleiilid liigatabeli tipu ümberkujundanud - Rostov tegi kaks aastat tagasi peaaegu "Leicesterit", Krasnodar on saanud hakkama mitme tugeva hooajaga ning mullune meistritiitel läks Moskva Lokomotivile. 13-aastase tiitlipõua lõpetanud Loko on aga uue hooaja alguses pohmelli põdemas.

Venemaal on peetud kuus liigavooru ning valitseva meistri leiame alles 8. kohalt. Juri Sjomini meeskonnal kulus tervelt neli mängu, et jõuda üldse oma aasta esimese väravani ning esimest võitu tuli samuti sama kaua oodata. Pärast kehva starti tuli kaks võitu järjest, aga need olid Samara Krõlja Sovetovi ja Mahhatškala Anži vastu. Esimese näol on tegu liiga uustulnukaga, teine istub kuue vooru järel tabeli viimasel real.



Raudteelased on liidrile Peterburi Zeniidile kaotamas juba kaheksa punktiga ning selle tagasi tegemine saab olema väga raske. Mis veelgi hullem, vahe võib kiirelt käriseda juba ka rohkem kui kümne punkti peale, kuna Lokomotivi ootab ees tihe ja keeruline nädal. Täna loodetakse end derbimängus Dinamo vastu käima saada, nädala sees tuleb esimene Meistrite liiga mäng võõrsil Galatasarayga ning järgmisel pühapäeval minnakse Zeniidile endale külla. Olgugi, et hooaeg on alles alanud, võib seda nimetada klubi jaoks kogu aasta üheks tähtsaimaks nädalaks.

Loko pole tihe külaline Meistrite liigas - viimased mängud jäävad hooaega 2003/04 -, aga suviste investeeringute järel nähti kindlasti enda jaoks ka seal mõningaid võimalusi. Loosiõnn oli samuti üsna soodne, kui lisaks türklastele saadi endaga punti FC Porto ja Schalke. Ometi võib negatiivne tulemus avamängust kohaselt suure põntsu lootustele panna ja koos eurounistusega võib loetud päevade jooksul vastu taevast minna ka tiitli kaitsmise soov.

Dinamo on suurtest Moskva klubidest alati olnud halvim ega pole juba kümme aastat suutnud end medalikolmikusse pressida, kuid uut hooaega on alustatud hästi - üheksa punkti ja vaid üks kaotus panevad nad liigatabelis Lokost ettepoole. Hästi on edasi kandunud eelmise hooaja lõpu mänguvorm, kui Dmitri Hohlovi meeskond kaotas pärast aastavahetust vaid kaks matši. PAF pakub Dinamo järjekordsele kaotuseta pääsemisele koefitsiendiks 1.80.

Lokomotiv on hea kodumeeskond, olles RZD Arenal alates eelmise hooaja algusest kaotanud vaid kaks korda, aga kehv resultatiivsus tähendab seda, et väga palju mänge lõppevad viigiliselt. Viimasest viiest kodumängust on Sjomini meeskond viigistanud kolm, seejuures kõik need 0-0 skooriga.

Mullusest kujunes meeskonna jaoks kuldne hooaeg, kuid tegelikult saatis seda kogu aasta jooksul üks tume pilv - väravaid tuli vähe. 30 mängu peale saadi neid kokku 41. Mure lahendusena nähti suvel Fjodor Smolovit, kes mitu hooaega järjest Krasnodari eest olnud väga stabiilne väravakütt, aga nähtavasti jäid Venemaa koondislasel värava löömise saapad vanasse riietusruumi - nelja mängu peale on seni tulnud vaid üks.

Enamus suvistest investeeringutest (17 miljonit eurot) läks just Smolovi peale (9), kes viimase kolme hooajaga Venemaa kõrgliigas löönud üle 50 värava. Lisaks liitusid teiste seas sakslasest maailmameister Benedikt Höwedes ja Poola keskväljamootor Grzegorz Krychowiak. Arvestades praegust liigaseisu, siis võivad kehvade täienduste tõttu klubi bossidel väikesed pisarad juba silmanurgas olla. Kuigi veel ei ole hilja enda parandamiseks ja mängu leidmiseks.

Lokomotiv alistas Dinamo eelmisel hooajal kahe mängu kokkuvõttes 7-0 ning omavahelises vastasseisus on meeskonnal käsil kaheksamänguline kaotusteta seeria, seega võiks tegu olla soodsa kohtumisega, millega kogu oma ülejäänud aastale vundament laduda.

Kommentaarid